Organisation

Vi är en personlig assistansanordnare med duktiga personliga assistenter

Vi har byggt ett starkt team med uppgift att skapa och trygga bra assistanser hos varje enskild kund. Hos oss finner du erfarna personliga assistenter med gedigen kunskap inom LSS och personlig assistans, förenat med ett starkt engagemang för assistans som det var tänkt från början. 

Nedan hittar du våra medarbetare under respektive avdelning. 

Mathias Blomberg
Ordförande

Thomas Rönnquist
Ledamot

Daniel Lindkvist
VD

Anita Liljeholm
Affärsområdeschef Assistans

Sara Larsson
Kvalitetschef

Helsingborg

0920-40 76 02

sara.larsson@lystraassistans.se

Daniel Jönsson
Affärsutvecklingschef

Sundsvall

060-606 66 31, 020-10 00 70

daniel.jonsson@lystraassistans.se

Mikael Stål
Ekonomichef

Stockholm

08-509 08 311

mikael.stal@lystraassistans.se

Hasse Wennström
Marknadschef

Helsingborg

042-301 74 82, 020-10 00 70

hasse.wennstrom@lystraassistans.se

Anita Liljeholm
Affärsområdeschef Assistans

Sara Larsson
Kvalitetschef

Helsingborg

0920-40 76 02

sara.larsson@lystraassistans.se

Katarina Lustig
Bitr. Affärsområdeschef Assistans

Piteå

0911-25 74 10

katarina.lustig@lystraassistans.se

Anna Andersson
Uppdragschef

Stockholm

08-509 08 308

anna.andersson@lystraassistans.se

Jens Anshelm
Uppdragschef

Helsingborg

0423-01 74 84

jens.anshelm@lystraassistans.se

Åsa Bengtsson
Uppdragschef

Luleå

0920-40 76 04

asa.bengtsson@lystraassistans.se

Helena Berglund
Uppdragschef

Malin Ericson
Uppdragschef

Umeå

090-690 39 04

malin.ericson@lystraassistans.se

Karin Forsberg
Uppdragschef

Örnsköldsvik

0660-28 11 41

karin.forsberg@lystraassistans.se

Jesper Gullstrand
Uppdragschef

Krister Jönsson
Uppdragschef

Sundsvall

060-606 66 32

krister.jonsson@lystraassistans.se

Lena Källman
Uppdragschef

Sollefteå

090-690 39 03

lena.kallman@lystraassistans.se

Markus Larsson
Uppdragschef

Sundsvall

060-606 66 33

markus.larsson@lystraassistans.se

Maria Linné
Uppdragschef

Göteborg

031-797 06 05

maria.linne@lystraassistans.se

Christina Melin
Uppdragschef

Stockholm

08-509 08 307

christina.melin@lystraassistans.se

Anders Ragnarsson
Uppdragschef

Kristina Sharapova
Uppdragschef

Christel Storm
Uppdragschef

Helsingborg

042-301 74 81

christel.storm@lystraassistans.se

Sandra Andersson
Uppdragschef

Göteborg

031-797 06 07

sandra.andersson@lystraassistans.se

Daniel Jönsson
Affärsutvecklingschef

Sundsvall

060-606 66 31, 020-10 00 70

daniel.jonsson@lystraassistans.se

Hasse Wennström
Marknadschef

Helsingborg

042-301 74 82, 020-10 00 70

hasse.wennstrom@lystraassistans.se

Carina Hvalstedt
Projektledare i samverkan (diagnosspecifik kompetens)

Göteborg

031-797 06 01, 020-10 00 70

carina.hvalstedt@lystraassistans.se

Lars Varnerud
Kommunikationsassistent

Stockholm

08-121 39 462

lars.varnerud@lystraassistans.se

Ulla Lindgren Hjelte
Administratör

Stockholm

08-509 08 303

ulla.lindgren.hjelte@lystraassistans.se

Mikael Stål
Ekonomichef

Stockholm

08-509 08 311

mikael.stal@lystraassistans.se

Malin Zemed
Löneadministratör

Stockholm

08-509 08 330

malin.zemed@lystraassistans.se

Kani Nawroz Jalal
Redovisningsekonom

Stockholm

08-509 08 306

kani.nawroz@lystraassistans.se

Maria Andersson Englund
Redovisningsansvarig

Stockholm

08-509 08 305

maria.englund@lystraassistans.se

Lotta Olsson
Löneadministratör

Stockholm

08-509 08 330

lotta.olsson@lystraassistans.se